Networking

Klientom zo súkromného, firemného a priemyslového sektoru zaisťujeme::

Štruktúrovaná kabeláž

Ponúkame vypracovanie návrhu slaboprúdových i silnoprúdových rozvodov, zhotovenie projektovej dokumentácie a realizáciu týchto riešení s využitím technicky i cenovo najvýhodnejšieho riešenia a najmodernejších technológií. Už vo fáze projektu vychádzame s celkových podmienok výstavby štruktúrovaného káblového systému, ktorými sú najmä prostredie, technické parametre, bezpečnosť, dizajn, vízia a predstavy zákazníka a komplexnosť využitých technológií.
Pre našich zákazníkov býva často realizovaná komplexná dodávka sietí a celého riešenie IT na kľúč. Ako súčasť takéhoto riešenie ponúkame sieť telekomunikačnej a komunikačnej infraštruktúry vrátane IP-telefonovania, dodávky centrálnych výpočtových kapacít, nadväzujúce wifi siete, systém elektronickej požiarnej signalizácie, systém elektronického zabezpečovacieho zariadenia, kamerové systémy, systémy záložného napájania (UPS) a v neposlednej rade i dodávky a implementácie nami ponúkaných softvérových produktov.

Bezdrôtové siete

Navrhujeme a inštalujeme bezpečné bezdrôtové WIFI siete s centrálnou správou. Inštaláciu malej domácej bezdrôtovej WIFI siete, ktorá obsahuje jeden WIFI router, dnes zvládne prakticky ktokoľvek. Pokiaľ však potrebujete pokryť WIFI signálom väčší objekt, napríklad školu, hotel, alebo reštauráciu, začína byť situácia zložitejšia. A keď budete potrebovať prideliť jednotlivým užívateľom rôzne oprávnenia a rýchlosť, budete sa pravdepodobne musieť obrátiť na odbornú firmu. Pre tieto prípady Vám môžeme ponúknuť bezdrôtové siete s centrálnou správou, ktoré sú presne pre tieto prípady určené. Tieto bezdrôtové siete (môžete niekedy počuť i názov Wireless switch) majú jeden centrálny riadiaci prvok, tzv. kontrolér a veľa vysielačov. Po naprogramovaní kontroléra sa už majiteľ siete nemusí starať o žiadne ďalšie nastavenia, kontrolér sám komunikuje so všetkými vysielačmi a stará sa o ich správny výkon a nastavenia.
Kontrolér Vám tiež dáva prehľad o využití celej bezdrôtovej siete, umožňuje vyberať poplatky za prevádzku siete, vydávať jednorázové heslá na určité obdobia a veľa ďalších užitočných funkcií.
Pokiaľ potrebujete vytvoriť bezpečnú bezdrôtovú počítačovú sieť, ktorá pokrýva väčšie územie a chcete mať prehľad o tom, čo sa v tej sieti deje, je pre Vás technológia wireless switche tou najlepšou možnou voľbou. Kontaktujte nás pre ďalšie informácie a návrhy riešení.

Správa sieti, inštalácie

Správna správa siete je tým najdôležitejším pre hladký beh Vašej spoločnosti. S nami máte istotu, že nebudete zbytočne tráviť čas nad zavírovanými, či nefunkčnými počítačmi. Nemusíte sa trápiť ani s inštaláciou nových PC.
U nás nájdete pomoc pri správe súčasného serveru, ale i pri budovaní nového. Kompletnú správu Vášho serveru prenechajte na našich pleciach, máme ich vystužené skúsenosťami. S nami sa môžete spoľahnúť na to, že server bude pracovať bez výpadkov, ktoré by mohli byť príčinou úbytku zákazníkov. Všetkým dátam, ktoré sú nevyhnutným metabolizmom Vášho podnikania, uskutočníme bezpečnú zálohu tak, aby ste mohli podnikať bez obáv. Všetky operačné systémy a aplikácie budeme udržovať v tej najnovšej aktualizácií. Zabezpečíme Váš server proti úniku dát i proti napadnutiu. S nami budú Vaše servery v úplnom bezpečí.

Virtuálne úložiska, NAS, CLOUD

Cloud otvára spoločnostiam nové dimenzie zaobchádzania s dátami. Dôvodov k tomu je hneď niekoľko: Jednoduchšia správa vašich aplikácií a informačných systémov odkiaľkoľvek, z akéhokoľvek zariadenia. Všetky dáta jednoducho prístupné podľa práv užívateľov a taktiež oveľa bezpečnejšie uložené. Už žiadne každodenné zálohy v trezore – naše servery sú zabezpečené proti všetkým možným rizikám a udržia vaše dáta v bezpečí. Zvolíte si, či prejdete do cloudu úplne, alebo u nás budete iba zálohovať.
Privátny cloud predstavuje ďalší vývojový stupeň v poskytovaní IT služieb, ktorý v sebe zachováva výhody plynúce z konsolidácie a virtualizácie a rozširuje ich o ďalšie veľmi dôležité prvky, ako sú zdieľaný fond poskytovateľov, samoobslužné funkcie, škálovateľnosť, pružnosť a možnost účtovania podľa využitia.

Newsletter